Atopický ekzém
Důvody spuštění  jsou vždy u každého různé. Mohou to být alergie na některé potraviny, kontaktní alergie, vliv očkování,  psí chlupy, prach apod. 
Hlavní častou příčinou onemocnění je zvýšená  propustnost střevní stěny, která je podrážděna alergenem a ten je dále šířen do organismu. Kůže plní funkci vylučovací, snaží se tedy organismus zbavit těchto nežádoucích látek.  
U atop. ekzému je potřeba většinou začít s očistou lymfatického systému a ledvin, dále je potřeba se zaměřit na plíce, kůži, cizorodé bílkoviny a emoce. Bývá  to u každého  individuální.
Pro miminka s atopickým exémem máme speciální  schválené bezpečné olejíčky k natírání celých tělíček s informační složkou  na jejich možné řešení.
Zde najdete podrobnější informace :
   

Ekzémy  - dermatitidy  

Ekzémem nám tělo říká, že v něm není něco v pořádku. Nebývá to onemocnění kůže jako takové, ale bývá potíž v nesprávné funkci jater nebo sleziny, plic či střev apod. Některý z orgánů je napaden mikroorganismy, či chemickými látkami a nám to dává najevo právě třeba nepříjemným ekzémem. Dále zde může  být vliv alergie, tedy nesprávná funkce imunitního systému nebo i kombinace všeho. 

Pokud se zde podaří najít oslabený orgán-y a přivézt jej do kondice, může ekzém vymizet úplně, popř. se výrazně oslabí. Zase  zde záleží na součinnosti klienta, na jeho životě, jeho prostředí, stravě a také na šikovnosti terapeuta. Někdy to je běh na delší trať. Čím je člověk mladší, tím je doba nápravy  kratší, někdy  jsou to řádově i týdny.  

Tato metoda může být vhodná :  lopus (SLE), seboroická dermatitida, lupénka (psoriáza), ichtyóza, dermatomykóza, fotodermatóza, miliaria, růžová pityriáza ( Pityriasis Rosea) apod.


Alergie
Ve většině případů bývá ekzém prvním projevem alergické dispozice, objevujícím se již v prvních měsících života. Spouštěcí příčinou jsou potravinové alergeny, hlavně kravské mléko a vaječný bílek. 
Alergii považujeme za jednu z imunitních poruch, kterých samozřejmě existuje více. Můžeme hovořit také o atopii – tento pojem známe v souvislosti s ekzémy, můžeme hovořit o autoimunitní poruše. Imunitních poruch je  celá  řada, všechny mají stejnou podstatu, ale přece jen se mezi sebou v mnohém liší.
Z hlediska přírodní medicíny může být  vysvětlení zcela jednoduché. Určité  centrum v našem mozku, které rozhoduje o tzv. hysterické reakci na alergen, nepracuje správně. 
Pro imunitu je velmi důležitá tzv. střevní symbióza, neboli vhodné prostředí  zažívacího ústrojí. Při střevní dysmikrobii se funkce tohoto ústrojí narušuje a tím je celý proces velmi poškozován.
Chceme-li, aby naše imunita pracovala  optimálně, musíme v prvé řadě vyčistit imunitní centra a musíme obnovit harmonii  narušeného střevního prostředí a posílít oslabené orgány (játra, plíce, slezinu, ledviny apod. ). 

Imunitní a automunitní potíže
Poškození imunity stojí téměř za každým onemocněním, snad kromě vrozených genetických  defektů. Jednou z poruch je její oslabení,  snížená obranyschopnost, odborně nazývána imunosuprese. Je typická opakovanými  nákazami a infekcemi, které se nejčastěji  projevují v dýchacím ústrojí, v dutinách či ve středním uchu. Časté jsou ale i projevy na kůži, hnisavá ložiska, zanícené pupínky nebo záněty v urogenitálním traktu. Takto postižený člověk může trpět také na opakované prů jmy a nevolnosti, které jsou způsobeny napadením trávicího traktu . Trpí více na takzvané střevní chřipky a má citlivé zažívání.

Aby imunita mohla efektivně pracovat,  potřebuje k tomu, jak dostatečné množství stavebního materiálu – bílkovin,  vitaminů, minerálů, tak i musí být v dobré kondici její centra (mozek, slezina, plíce, játra, střevo a ledviny).

Také je potřeba se zaměřit na kostní dřeň, slezinu a lymfatický systém. Určitě je dobré  zkontrolovat  stav jater, sleziny, plic a střev.  
Nesmí se zapomenout na detoxikaci mozku, centra řízení celé imunity. Tím se imunita může významně posílit a zlepšit svoji funkci.
Je potřeba trpělivost, neboť může cesta k funkční imunitě trvat několik měsíců. I zde záleží na fyzickém a duševním stavu klienta.


Tato metoda může být vhodná u např:  lopus (SLE), astma bronchiale, lupénka (psoriáza), intolerance potravin, chronické rýmy Celiakie, RS, postcovidový syndrom  aj.