Hlavní častou příčinou onemocnění je zvýšená propustnost střevní stěny, která je podrážděna alergenem a ten je dále šířen do organismu. Kůže plní funkci vylučovací, snaží se tedy organismus zbavit těchto nežádoucích látek.
U atop. ekzému je potřeba většinou začít s očistou lymfatického systému a ledvin, dále je potřeba se zaměřit na plíce, kůži, cizorodé bílkoviny a emoce. Bývá to u každého individuální.
Pro miminka s atopickým exémem máme speciální schválené bezpečné olejíčky k natírání celých tělíček s informační složkou na jejich možné řešení.
Ekzémy - dermatitidy
Ekzémem nám tělo říká, že v něm není něco v pořádku. Nebývá to onemocnění kůže jako takové, ale bývá potíž v nesprávné funkci jater nebo sleziny, plic či střev apod. Některý z orgánů je napaden mikroorganismy, či chemickými látkami a nám to dává najevo právě třeba nepříjemným ekzémem. Dále zde může být vliv alergie, tedy nesprávná funkce imunitního systému nebo i kombinace všeho.
Pokud se zde podaří najít oslabený orgán-y a přivézt jej do kondice, může ekzém vymizet úplně, popř. se výrazně oslabí. Zase zde záleží na součinnosti klienta, na jeho životě, jeho prostředí, stravě a také na šikovnosti terapeuta. Někdy to je běh na delší trať. Čím je člověk mladší, tím je doba nápravy kratší, někdy jsou to řádově i týdny.
Tato metoda může být vhodná : lopus (SLE), seboroická dermatitida, lupénka (psoriáza), ichtyóza, dermatomykóza, fotodermatóza, miliaria, růžová pityriáza ( Pityriasis Rosea) apod.
Alergie
Ve většině případů bývá ekzém prvním projevem
alergické dispozice, objevujícím se již
v prvních měsících života. Spouštěcí příčinou
jsou potravinové alergeny, hlavně kravské
mléko a vaječný bílek.
Alergii považujeme za jednu z imunitních
poruch, kterých samozřejmě
existuje více. Můžeme hovořit také
o atopii – tento pojem známe v souvislosti
s ekzémy, můžeme hovořit o autoimunitní
poruše. Imunitních poruch je celá řada, všechny mají stejnou podstatu, ale přece jen se mezi sebou v mnohém liší.
Z hlediska přírodní medicíny může být vysvětlení
zcela jednoduché. Určité
centrum v našem mozku, které rozhoduje o tzv.
hysterické reakci na alergen, nepracuje správně.
Pro imunitu je velmi důležitá tzv. střevní
symbióza, neboli vhodné prostředí
zažívacího ústrojí. Při střevní dysmikrobii se
funkce tohoto ústrojí narušuje a tím je celý
proces velmi poškozován.
Chceme-li, aby naše imunita pracovala
optimálně, musíme v prvé řadě vyčistit imunitní
centra a musíme obnovit harmonii
narušeného střevního prostředí a posílít oslabené orgány (játra, plíce, slezinu, ledviny apod. ).
Aby imunita mohla efektivně pracovat, potřebuje k tomu, jak dostatečné množství stavebního materiálu – bílkovin, vitaminů, minerálů, tak i musí být v dobré kondici její centra (mozek, slezina, plíce, játra, střevo a ledviny).
Také je potřeba se zaměřit na kostní dřeň, slezinu a lymfatický systém. Určitě je dobré zkontrolovat stav jater, sleziny, plic a střev.
Nesmí se zapomenout na detoxikaci mozku, centra řízení celé imunity. Tím se imunita může významně posílit a zlepšit svoji funkci.
Je potřeba trpělivost, neboť může cesta k funkční imunitě trvat několik měsíců. I zde záleží na fyzickém a duševním stavu klienta.
Tato metoda může být vhodná u např: lopus (SLE), astma bronchiale, lupénka (psoriáza), intolerance potravin, chronické rýmy Celiakie, RS, postcovidový syndrom aj.